Blog

ATLANTİK ORMANLARINI VE MARC BY MARK JACOBS

Hayır amaçlı projelere bağlantılarıyla tanınan Marc by Marc Jacobs, dünyadaki ekolojik açıdan önemli bölgeleri ve su kaynaklarını muhafaza etmek için liderlik eden The Nature Conservancy’nin yeni oluşturduğu projesi "Bir tohum ek – Ağacını yetiştir ve ormanı koru" programının destekçisi oldu.

Program, gezegenimizin doğal kaynaklarını koruma açısından, farkındalığı arttıran faaliyetlerin önemli olması yüzünden, The Nature Conservancy’nin ‘1 milyar ağaç dik’ kampanyasını desteklemeyi ve teşvik etmeyi hedeflemekte.

Kampanyanın hedefi; tropik ormanlar arasında en fazla yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan Brezilya’daki Atlantik ormanlarını korumak ve eski haline getirmek. Orman şu anda eski büyüklüğünün %12’si bir alana yayılmakta ve bunun sadece %7’si sağlıklı ve iyi korunmuş durumda.

Bu proje kapsamında Marc by Marc Jacobs’un MMJ 261/s modeli hintyağı çekirdeklerinden elde edilen malzeme ile yapıldı. Çikolata renkli ve yaprak dokulu sapları olan gözlüğün şık kılıfı da dönüşümlü deriden imal edildi.

Yine bu proje kapsamında Marc by Marc Jacobs, Atlantik ormanını yaşatmaya çalışan The Nature Conservancy’ye bağışta bulunacak.

http://www.plantaseedproject.com/#/it/home, projenin kampanya hakkındaki tüm detayları bulabileceğiniz ve sanal bir ağaç ekip büyütebileceğiniz web sitesi.

Yukarı Çık